Programul slujbelor în perioada Postului Naşterii Domnului 2011

Începând de luni, 21 noiembrie a.c., până la ziua Sf. Arhidiacon Ştefan, 27 decembrie 2011, se va săvârşi Sf. Liturghie în fiecare dimineaţă, începând cu orele 9.00.


Duminică, 20 noiembrie:
08.00   – Utrenia;
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Vecernie cu litie pentru sărbătoarea Intrării în biserică a Maicii Domnului;
19.00   – Seară duhovnicească – vizionare de film;

Luni, 21 noiembrie:
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Martiri Brâncoveni;

Marţi, 22 noiembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;

Miercuri, 23 noiembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Nectarie Taumaturgul;

Joi, 24 noiembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;

Vineri, 25 noiembrie, Sf. Mare Muceniţă Ecaterina:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 26 noiembrie, Sf. Stelian:
09.00   – Sf. Liturghie;
10.30   – Pomenirea morţilor;
16.00   – Taina Spovedaniei;
17.00   – Vecernie;
17.30   – Şcoala parohială pentru copii;

Duminică, 27 noiembrie:
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie;
18.00   – Şcoala parohială pentru adulţi;

Luni, 28 noiembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Martiri Brâncoveni;

Marţi, 29 noiembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
19.00   – Vecernie cu litie pentru sărbătoarea Sf. Andrei, ocrotitorul românilor;

Miercuri, 30 noiembrie, Sf. Andrei, apostolul românilor:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Nectarie Taumaturgul;

Joi, 1 decembrie, ziua naţională a României:
09.00   – Sf. Liturghie;
10.30   – Te-Deum de ziua Naţională a României;

Vineri, 2 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 3 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
10.30   – Pomenirea morţilor;
16.00   – Taina Spovedaniei;
17.00   – Vecernie;
17.30   – Şcoala parohială pentru copii;

Duminică, 4 decembrie, Sf. Muceniţă Varvara, Cuv. Ioan Damaschin:
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie;
18.00   – Seară duhovnicească;

Luni, 5 decembrie, Sf. Sava cel Sfinţit:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Vecernie cu litie pentru sărbătoarea Sf. Nicolae;

Marţi, 6 decembrie, Sf. Ierarh Nicolae:
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie;

Miercuri, 7 decembrie, Sf. Filofteia:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Nectarie Taumaturgul;

Joi, 8 decembrie, Sf. Cuvios Patapie:
09.00   – Sf. Liturghie;

Vineri, 9 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 10 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
10.30   – Pomenirea morţilor;
16.00   – Taina Spovedaniei;
17.00   – Vecernie;
17.30   – Şcoala parohială pentru copii;

Duminică, 11 decembrie:
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie;
11.00   – Taina Sf. Maslu;
18.00   – Vecernie pentru Sf. Spiridon şi Şcoala parohială pentru adulţi;

Luni, 12 decembrie, Sf. Ier. Spiridon:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Martiri Brâncoveni;

Marţi, 13 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;

Miercuri, 14 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Nectarie Taumaturgul;

Joi, 15 decembrie, Sf. Elefterie:
09.00   – Sf. Liturghie;

Vineri, 16 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 17 decembrie, Sf. Prooroc Daniel:
09.00   – Sf. Liturghie;
10.30   – Pomenirea morţilor;
16.00   – Taina Spovedaniei;
17.00   – Vecernie;
17.30   – Şcoala parohială pentru copii;

Duminică, 18 decembrie:
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie;
18.00   – Seară duhovnicească;

Luni, 19 decembrie:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00    – Taina Spovedaniei;
19.00   – Vecernie pentru Sf. Ignatie Teoforul;

Marţi, 20 decembrie, Sf. Ignatie Teoforul:
09.00   – Sf. Liturghie;

Miercuri, 21 decembrie, Sf. Muceniţă Iuliana:
09.00   – Sf. Liturghie;
18.00   – Taina Spovedaniei;
19.00   – Paraclisul Sf. Nectarie Taumaturgul;

Joi, 22 decembrie, Sf. Mc. Anastasia Farmakolitrias (Vindecătoarea de otravă):
09.00   – Sf. Liturghie;

Vineri, 23 decembrie, zi aliturgică:
09.00   – Ceasurile Împărăteşti;
18.00    – Taina Spovedaniei;

Sâmbătă, 24 decembrie, Ajunul Crăciunului:
09.00   – Sf. Liturghie;
10.30   – Pomenirea morţilor;
17.00   – Pavercerniţa mare şi litia pentru praznicul Naşterii Domnului;

Duminică, 25 decembrie, Naşterea Domnului (Crăciunul):
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie.

Luni, 26 decembrie, Soborul Maicii Domnului (a doua zi de Crăciun):
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie.

Marţi, 27 decembrie, Sf. Arhidiacon Ştefan (a treia zi de Crăciun):
08.30   – Utrenia;
09.30   – Sf. Liturghie.