Programul liturgic parohial în Postul Naşterii Domnului (perioada 1 – 17 decembrie 2017)

Vineri, 1 decembrie, Ziua Naţională a României:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur; Te-Deum;
18.00 – Taina Spovedaniei;
19.00 – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 2 decembrie, Sf. Porfirie Kavsokalivitul:
08.30 – Sfânta Liturghie şi pomenirea morţilor;
15.30 – Spovedanie;
17.00 – Vecernie;

Duminică, 3 decembrie:
08.30 – Utrenia;
09.30 – Sfânta Liturghie;
11.00 – Şcoala parohială;
12.00 – Alegeri parohiale;

Luni, 4 decembrie, Sf. Mare Muceniţă Varvara; Sf. Cuv. Ioan Damaschin:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
19.00 – Vecernie; Paraclisul Sf. Ioan Rusul;

Marţi, 5 decembrie, Sfântul Cuvios Sava cel Sfinţit:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
19.00 – Vecernia;

Miercuri, 6 decembrie, Sfântul Ierarh Nicolae:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
19.00 – Paraclisul Sfântului Ierarh Nectarie Taumaturgul;

Joi, 7 decembrie, Sf. Filofteia de la Curtea de Argeş şi Sf. Ambrozie al Milanului:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;

Vineri, 8 decembrie, Sfântul Cuvios Patapie:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
18.00 – Taina Spovedaniei;
19.00 – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 9 decembrie:
08.30 – Sfânta Liturghie şi pomenirea morţilor;
15.30 – Taina Spovedaniei;
17.00 – Vecernia;

Duminică, 10 decembrie:
08.30 – Utrenia;
09.30 – Sfânta Liturghie;
11.00 – Şcoala parohială;
11.30 – Taina Sfântului Maslu;

Luni, 11 decembrie:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
19.00 – Vecernie; Paraclisul Sf. Ioan Rusul;

Marţi, 12 decembrie, Sfântul Ierarh Spiridon al Trimitundei:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;

Miercuri, 13 decembrie, Sfântul Ierarh Dosoftei, Mitropolitul Moldovei:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
19.00 – Paraclisul Sfântului Ierarh Nectarie Taumaturgul;

Joi, 14 decembrie:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;

Vineri, 15 decembrie, Sfântul Elefterie şi Sfânta Suzana:
09.00 – Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur;
18.00 – Taina Spovedaniei;
19.00 – Paraclisul Maicii Domnului;

Sâmbătă, 16 decembrie, Sfânta Teofana Împărăteasa:
08.30 – Sfânta Liturghie şi pomenirea morţilor;
15.30 – Taina Spovedaniei;
17.00 – Vecernia;

Duminică, 17 decembrie, Sfântul Prooroc Daniel:
08.30 – Utrenia;
09.30 – Sfânta Liturghie;
11.00 – Şcoala parohială;
18.00 – Festivalul de Colinde “Bun eşti, Doamne, bun!”;